Investors TFI

 

1998 rok to data, kiedy rozpoczyna swoją działalność DWS Polska TFI, czyli aktualnie Investors TFI, przekształcone w spółkę o tej nazwie dopiero w roku 2005. W historii funduszy inwestycyjnych Investors należy wymienić jeszcze dwie daty. Pierwsza z nich to rok 2007, kiedy to na polskiej giełdzie ma swój debiut pierwszy fundusz Investors TFI. Kluczowym dla rozwoju instytucji rokiem jest następny, 2008 rok, kiedy to rozpoczyna działalność Dom Inwestycyjny Investors.

Ze względu na potencjał zysku, stopień ryzyka, a także wykorzystywany instrument inwestycyjny, Investors oferuje bogaty wybór w zakresie funduszy inwestycyjnych. Można więc wybrać ofertę najlepszą dla siebie, dostosowaną do swoich potrzeb. W ramach funduszy inwestycyjnyh Investors znajdziemy propozycje oszczędzania i odkładania pieniędzy na swoją emeryturę na Indywidualnym Koncie Emerytalnym. Dostępne są również fundusze Investors o charakterze otwartym i zamkniętym, żeby wymienić tylko Investor FIZ, Investor Gold FIZ, Investor Private Equity FIZ, z których większość jest notowana na GPW w Warszawie. Fundusz inwestycyjny Investors dla bardziej wymagających klientów, chcących inwestować na innych rynkach, proponuje program Investor Parasol SFIO i możliwość inwestycji przez zagraniczne fundusze DWS. Dla nie bojących się ryzyka i pragnących bardziej agresywnych posunięć przewiduje natomiast tworzenie indywidulanych funduszy lub portfeli inwestycyjnych.

Na dzień dzisiejszy w rękach Investors TFI znajdują się aktywa o wartości 2.3 mld zł. Zarządza nimi w ramach wszystkich funduszy inwestycyjnych oraz emerytalnych. Wyniki finansowe tego towarzystwa inwestycyjnego są więc imponujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *