Fundusze wzrostu kapitałowego

Występujące fundusze wzrostu kapitałowego jak wiadomo bądź tez nie do końca, są w pewnym sensie następcami funduszy agresywnych. Ich głównym celem dążenia jest jak się okazuje przyrost wartości kapitału.

To jednak chyba jest cel identyczny jak w przypadku wielu innych rodzajów funduszy. Trzeba tu jednak uwzględnić fakt, iż w pewnym stopniu bardzo się różnią od wszystkich swoich poprzedników. Chodzi tu między innymi o zdecydowanie mniejsze ryzyko. Fundusze te inwestują jedynie w pewne spółki, które mocno trzymają się na obecnym rynku i do tego są wstanie wypłacić akcjonariuszom dywidendę. Jednak należy również uwzględnić fakt, iż dochód ze wspomnianej dywidendy traktują raczej jako rzecz można powiedzieć małoistotną, bardziej drugorzędną. Przyrost wartości kapitału to coś, co jak wiadomo zapewnić powinny firmy, które w danej chwili będą w czasie potężnego rozwoju. Konkretne źródła są dowodem tego, iż fundusze te czyli fundusze wzrostu kapitałowego są porównywalne z innymi funduszami takimi jak agresywne fundusze wzrostu.

Zobaczyć to można w specjalnym rankingu efektywności. Jeśli ktoś jest przekonany, iż dany fundusz jest odpowiedni dla jego oczekiwań, bez najmniejszego problemu może inwestować pieniądze. Najlepiej jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji porozmawiać na dany temat z kimś, kto zna się na tym, a już najlepiej z osobą, która inwestuje swoje pieniądze w podobny sposób. Wówczas będzie wiadomo czy to naprawdę się opłaca tak jak Pisza o tym w Internecie, czy może to inwestycja bardziej przereklamowana. Różne są zdania na temat funduszy wzrostu kapitałowego jak i wielu innych. Niektórzy na przykład trochę boją się postąpić w taki sposób. W sumie to nie ma co się dziwić, gdyż jakieś tam ryzyko zawsze jest. A pewna gotówka w portfelu to zawsze pieniądze, które można wydać kiedy zaistnieje taka potrzeba. Jeśli chodzi o długotrwałe inwestycje w fundusze, nie da się wszystkiego anulować. Dlatego czasem trzeba dobierać rodzaj funduszu do swojego wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *