Fundusze wzrostu i dochodu z kapitału

Gdyby tak się zastanowić i policzyć, to można dojść do wniosku, że tak naprawdę w dniu dzisiejszym istnieje wiele rodzajów funduszy inwestycyjnych. Niektóre z nich są bardziej ryzykowne, inne zaś trochę mniej.

Niemniej jednak każdy z funduszy jakieś ryzyko w sobie ma, na co trzeba zwracać szczególną uwagę. Wśród wielu rodzajów funduszy bez problemu można znaleźć fundusze wzrostu i dochodu z kapitału. Trzeba tu wspomnieć o tym, iż inwestują w takie spółki, które są już w pewnym sensie ugruntowane na rynku, po którym mówiąc potocznie twardo stąpają, a do tego również regularnie wypłacają dywidendę. Cechą charakterystyczna jest spory stosunek dywidendy do jak pewnie się domyślamy wartości kapitału, a także są przede wszystkim zainteresowane ogólna stopą zwrotu.

Okazuje się, że owe wspomniane tu fundusze nie są tak ryzykowne, a już na pewno nie aż tak jak fundusze wzrostu. A dzieje się tak dlatego, że inwestują w takie spółki, które charakteryzują się większą płynnością finansową, która z kolei pozwala na wypłacenie znaczniejszych dywidend. Funkcja wspomnianych dywidend jest jak wiadomo finansowa amortyzacja w razie jakiegokolwiek spadku kursów. Wygląda więc na to, iż dany fundusz, a dokładniej fundusz wzrostu i dochodu z kapitału jest zdecydowanie korzystniejszy niż jakiekolwiek inne fundusze. Ponadto jak już wspomniano z tym że nieco wcześniej, fundusz ten jest zdecydowanie mniej ryzykowny niż uwzględniony w treści fundusz wzrostu. Niemniej jednak każdy może mieć nieco odmienne zdanie jeśli chodzi o ten fundusz jak i inne. Trzeba sprawdzić szczegóły najlepiej kilku, by podjąć ostateczna już decyzję. Ale nikt nie powinien się zdziwić, jeśli okaże się, że to właśnie ten, czyli fundusz wzrostu i dochodu z kapitału jest najkorzystniejszy i najbardziej bezpieczny jeśli chodzi o stratę zainwestowanych pieniędzy. Tak oczywiście może się zdarzyć, co coraz częściej ma miejsce dane zdarzenie. Nie odrzucajmy danego funduszu, inwestujmy swoje pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *