Fundusze rynków zagranicznych

Do wyboru posiadamy dwa rodzaje funduszów zagranicznych. Od jakiegoś czasu, popularność inwestycji tego typu w naszym kraju, znacznie wzrosła. Osoby zajmujące się zakładaniem takich inwestycji, mają w czym wybierać, gdyż rodzajów i typów inwestycji tego typu jest ogromne ilości. Największy wzrost zainteresowania zagranicznymi funduszami, pojawił się tuż po wstąpieniu Polski do strefy Unii. Dla Polaków stanowiło to otwarcie ogromnego rynku, jaki stanowiły wszystkie inne państwa członkowskie. Na względzie należy jednak mieć także fakt, że wraz z wzrostem ilości inwestycji, rośnie również ilość inwestorów, co jest dla Polaków nie wątpliwą konkurencją.

Zagraniczne fundusze są stworzone raczej dla osób posiadających nie tylko zasobne portfele ale także dla tych, które nieco orientują się w biznesie tego typu. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, z jakich powodów zaczęto, inwestować w zagraniczne fundusze. Nie jest to możliwość zdobycia dużych zysków, gdyż są one zbliżone do tych, jakie otrzymamy na naszym rynku. Jedynie prowizje otrzymywane za inwestycje zagraniczne, są nieco wyższe od tych, jakie możliwe są do otrzymania na rynku polskim.

Aby łatwiej było to zobrazować, przedstawmy na przykładzie zyski jakie możliwe są do zyskania pod czas inwestycji zagranicznych. W momencie kiedy nabywamy jednostki funduszowe o danej ilości, ich wartość po około roku czasu może wzrosnąć o około 40%. Pamiętajmy jednak o konieczności odliczenia 5% , jaką stanowi opłata tak zwana manipulacyjna. Kolejne 10 % musimy zainwestować na umocnienie naszej waluty względem dolara. Po policzeniu wszystkiego, okazuje się że nasz zysk to zaledwie 20%, biorąc pod uwagę, że legendarne zyski na rynku, naszego rodzimego kraju, wynosiły około 60 do nawet 70%! Jako, że inwestycje zagraniczne, stosunkowo nie dawno, stały się popularne w Polsce, ciężko mówić tutaj o dokładnych danych. Reklamy funduszów tego typu, które mają za zadanie zachęcić do inwestowania na rynku zagranicznym, mówią o zysku 100% w skali trzech lat. Nie należy tego jednak traktować jako wyznacznika. Dobra inwestycja, na rynku państwowym, może w tym samym czasie, osiągnąć zysk rzędu 200% .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *